Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vývoj, vědomí a emoce dinosaura Pleo

Vývoj

Pleo prochází třemi různými životními obdobími: narození – líhnutí, dítě a konečně mladý dinosaurus.

Zázračná událost – moje narození
Pleo otevírá poprvé své oči a poprvé reaguje na světlo. Jeho nožky zkouší pokusné protáhnutí. Svět je pro něj velkou záplavou senzací. Jakmile je připravený, tak Vás zpozoruje. Dívejte se… čekejte… krmte jej… Vaše milá slovíčka a jemný dotek jsou právě to, co potřebuje.

Dino Pleo - narození

Moje dětství
Pleo chce vše prozkoumávat ale má také dětské obavy. Poškrábete ho na bradě. Prozkoumá si Vaše prsty. Popojde blíže. Zatroubení a jemné pozdravy jsou odpovědí na Váš hlas. Ukažte mu svět a objevte jej společně – je to začátek vašeho přátelství.

Pleo si hraje s kytkou jako dítě

Moje mládí
Jak Pleo roste jeho průzkumy mu přináší zkušenosti a důvěru. Chová se Pleo směle nebo stydlivě, hravě nebo vyzrále, zvědavě nebo vystrašeně.? Vše záleží na Vás, jakým mu budete přítelem a učitelem.

Dva mladí dinosauři Pleo

Emoce

Jsem štastný a zvědavý
Pleova přirozená dispozice je šťastná, zábavná a zvídavá. Loudá se okolo Vás s jasným okem, kymácejícím se krokem prozkoumává strukturu jeho světa,, zvuky tvary – a samozřejmě i Vás.

Šťastný Pleo

Jsem hravý a živý
Jestliže se Pleo rád přetahuje anebo předvádí před kamarády, pochvalte se - je to tím, že jste Plea vychovali tak dobře, jak to má být. V rozrušení se možná bude projevovat houkáním a kvákáním.

Hravý a živý Pleo

Jsem vystrašený a překvapený
Nezapomeňme, že tento Camarasaurus je jenom dítě. Něco nového ho může vystrašit - slyšíte ho kňourat? Byl Pleo někdy smutný? No, každý má své hranice, neměli byste ho tedy tahat za ocas příliš dlouho…

Vystrašený a překvapený Pleo

Jsem smutný a rozmrzelý
Nenechte společenského Plea příliš dlouho samotného. Nepřerušujte mu hru. Proč? Pleo bude smutný. Prosící volání a jeho opuštěný pohled Vám ukáže, že hledá přátelské pohlazení, nebo oblíbenou zábavu.

Smutný Pleo

Vědomí

Smysly
Pleo získává zkušenosti díky jeho vizuálním,zvukovým, dotykovým smyslům.
Pohlazení Plea od hlavy k ocasu znamená, že bude šťastně zaoblovat jeho záda. Zavolejte ho nebo ozařte světlem a uvidíte jak bude reagovat. Stejně tak jako my.

Smysly dinosaura Pleo a jeho interakce s okolím

Pocity
Pleo pociťuje hlad a únavu stejně jako živá bytost. Bude se pást, podřimovat a batolit se sám, když bude cíti potřebu! Pleo může změnit názor i náladu, stejně tak jako Vy.

Pleo a jeho pocity

Komunikace
Zahoukáním, nebo neodbytným trháním Vám dává Pleo na vědomí, že si vyprošuje pozornost anebo jídlo. A co znamená šlápnutí na nohu? Bavte se při objevování Pleova širokého repertoáru vydávání zvuku a gest – jejich kombinace jsou nekonečné.

Komunikace s dinosaurem Pleo

 

Jak se Pleo chová

Objevování

Pleo toho má spustu na práci! Nasměrujete Plea směrem k něčemu zajímavému jako je plechovka od sody, váš pes nebo kamarád. Dotkněte se a drže horní část obou předních nohou na tři sekundy. Pleo se vydá na průzkum!

Opatrnost

Postavte Plea kolem půl metru od hrany stolu (ne však průhledného anebo skleněného) a zkuste, aby šel dopředu. Pokud dává pozor, sám pozná, že je již blízko hrany. Ale pozor, pokud je mladý, může chvíli trvat, než se tuto vlastnost naučí.

Odpočívání

Zdá se Vám Pleo unavený? Nebo ho potřebujete utišit? Zkuste ho zklidnit tak, že mu jemně podržíte dlaň na zádech asi 10 vteřin. Uvidíte, co se stane. Odpoví Vám nějakým zvukem, když odpočívá? Co ho znovu vzbudí?

Objímání

Je Váš malý kamarád Pleo  příliš rozechvělý nebo bázlivý? Zkuste ho podržet svisle proti hrudi s hlavou na rameni (stejně tak jako lidské dítě), zatímco ho pohladíte na hřbetě.

Podávání nohou

Můžete dostat Pleovu nabídku na potřepání rukou? Zkuste zaktivovat senzor na jedné jeho noze.

Hraní

Zkuste umístit Pleův list na jeho pusu, abyste viděli v jaké je náladě. Pokud má hlad, bude list kousat. Pokud hlad nemá, bude místo toho hravý! Podržte mu list v puse a uvidíte, zda se bude chtít přetahovat. Přitáhněte trochu k sobě… ale opatrně, Pleo je jen dítě a nemá sílu jako Vy!

Lechtání

Je Váš Pleo lechtivý? Je jen jeden způsob, jak to zjistit! Překulte ho na záda a zkuste rychle poklepat střídavě na jeho tlapky, abyste viděli, zda Vám odpoví!

Sezení

Pleo umí  sedět stejně jako pejsek

Moje zlobení (se)

Pevně uchopte Plea za ocas tak, že visí od hlavou dolů. Počkejte pár sekund, abyste se přesvědčili, že Vám dá vědět, jak se cítí! Možná mu bude chvíli trvat než se dá „dohromady“ (a odpustí Vám!) jakmile ho dáte zpátky dolů.

Balancování

Pleo může balancovat na dvou nohách! Můžete zjistit, jak udělá tento výkon? Potřebuje radu? Zkuste mu nazvednout dvě protilehlé nohy ve stejnou dobu.

Zpívání

Můžete podpořit Pleovo operní nadání? Buďte si vědomi, že zpívání dinosauřího mimina Vám může znít jako kvílení! Rada: aby si Pleo pobrukoval, zkuste věnovat extra pozornost jeho bradě.

Poslouchání

Pleo je dinosauří dítě, stále se pokouší zjistit, co je v jeho okolí důležité a čemu má věnovat pozornost. Měl by se soustředit na vyhnutí se převisu stolu nebo poslouchat Vaše zavolání? Pleo nejlépe slyší v tiché místnosti, když s ním mluvíte zleva anebo zprava z ne příliš velké vzdálenosti. Pleo bude ignorovat krátké praskání, zvuky jako tleskání nebo krátké volání „Pleo“- jinak by se jeho hlava otáčela celou dobu! Takže pokračujte v mluvení!

Přátelství

Už jste viděli 2 dinosaury vedle sebe? Úžasný zážitek! Najděte si kamaráda prostřednictvím komunity na www.mojepleo.cz a tešte se na nové zážitky, když se dva nebo více miláčků Pleo dá dohromady!

Další dovednosti

Seznam triků, které se může Pleo naučit je tak dlouhý, jak je dlouhá Vaše představivost! Pro každého: čas od času UGOBE vydá novinky ke stažení (downloads) pro Plea, která přiřazují nové chování k jeho repertoáru. Stačí jen strčit SD kartu s aktualizací pro novou zábavu! Technicky zdatnější uživatelé: vytvořte si svoje vlastní „poznámky“ pro Plea za použití třetích skupinových pomůcek, které Vám umožní navrhnout zvuky a pohyby pro Plea. . MySkit and YAPT jsou příklady pomůcek rozvíjejících nezávislost robotické nadšenosti pro Plea. Ambiciózní stavitelé: Zdatní stavitelé si budou užívat práci s UGOBE PDK soupravou (Pleova stavitelská souprava), která bude vydána později v tomto roce k vytvoření neuvěřitelně nových rysů a chování.

 

 

Abych se choval jako živý, jsem sestaven takto:

Řídící jednotka
dva 32-bitové mikroprocesory – řídící centrum a zpracování obrazu
čtyři 8-bitové subprocesory – ovládání motorů
Vysoce sofistikované pohybové centrum:
14 motorů
více než 100 speciláně vytvořených převodů
Komplexní senzorová síť:
barevná kamera pro světelnou detekci a navigaci
2 mikrofony pro stereofonní slyšení
8 povrchových senzorů – hlavový, bradový, zádový, zadní a nožní
4 nášlapné snímače
14 zpětnovazebních snímačů
snímač orientace a otřesů
infračervený snímač/přerušovač pro detekci objektů
Vícenásopbné datové kanály:
mini USB port pro online downloads (stahování doplňkových programů a aktualizací)
slot SD-karty pro nové Pleo-programy
infračervený vysílač/přijímač pro vzájemnou komunikaci mezi více exempláři Plea
Zvukový systém:
2 reproduktory, přední a zadní
Napájecí systém:
NiMH dobíjitelná baterie

Kdo mě vymyslel?

Pleo složení

Firma UGOBE (Kalifornie, USA) vyvíjí a uvádí na trh revoluční robotickou technologii, která transformuje neživé objekty v „živá“ zvířata, mající ohromující organické pohyby a dynamické chování. Multidisciplinární tým společnosti UGOBE sestávající z expertů na robotiku, animátorů, technologů, vědců, biologů a programátorů je veden všestranně vzdělaným vynálezcem Calebem Chungem, jedním z nejúspěšnějších a nejuznávanějších tvůrců hraček na světě.

V letošním roce představila společnost UGOBE svou první živou formu – robotického dinosaura Camarasaura, který dostal jméno Pleo.

Pleo spojuje všechny základní povahové vlastnosti autonomního života a je specificky navržený a zkonstruovaný tak, aby napodoboval život a osobní vztah se svým majitelem. John Sosoka, technický ředitel UGOBE, vypracoval s kolegy unikátní operační systém Life Form OS, díky kterému se každý exemplář Plea vyvíjí podle situací a prostředí, v jakých se nachází. Proto je každý Pleo jiný, každý Pleo je originál a má svoji jedinečnou osobnost! Operačním systém je typu „open source“ a každý majitel tohoto robota může přidávat nové rysy a chování buď pomocí vlastního programování nebo aktualizacemi stáhnutými přímo od UGOBE.

Pleo je zkrátka revoluční domácí mazlíček a nejlepší současný světový produkt spotřebitelské robotiky!